Sesje noworodkowe Sesje dziecięce Sesje ciążowe Fotograf Łódź: SESJE NOWORODKOWE INFORMACJE

SESJE NOWORODKOWE INFORMACJE


PYTANIA I ODPOWIEDZI

Kiedy wykonać sesję noworodkową?

Sesje noworodkowe wykonujemy pomiędzy 6 a 14 dniem życia maluszka. Im wcześniej tym lepiej ze względu na to, że że dzieci do 2 tygodnia życia zazwyczaj dobrze i długo śpią oraz łatwiej je układać do zdjęć.

Gdzie odbywa się sesja?

Sesje odbywają się w naszym studio fotograficznym w Łodzi od pn.-pt. najczęściej od rana.

Jak długo trwa sesja?

Czas trwania to zazwyczaj 2-3 h, z czego większość czasu to karmienie i usypianie maluszka oraz zmiana stylizacji.

Ile stylizacji obejmuje sesja?

Zwykle jest to 3-5 stylizacji.

Czy można wykonać zdjęcia rodzinne?

Podczas sesji wykonuję zdjęcia rodzinne (z mamą, z tatą, z rodzeństwem, wspólne zdjęcia z rodzicami). Zdjęcia wykonywane są na gładkim tle (zwykle czarnym, szarym, kremowym itd.) Jesli na sesji ma być rodzeństwo - zdjęcia zaczynam od ujęć rodzinnych i z rodzenstwem a następnie starszy brat lub siostra po tych ujęciach opuszcza studio (spacer z tata, babcia, w pobliżu studia jest park oraz Manufaktura) abyśmy mogli wykonać ujęcia samego maluszka.

Czy są dostępne ubranka dla noworodków do sesji?

Dysponujemy rekwizytami do sesji noworodkowych oraz ubrankami, opaskami, czapeczkami dla dzieci. Ubranka są prane w proszku przeznaczonym dla noworodków.

Jak się przygotować i ubrać do zdjęć rodzinnych?

Prosimy o przygotowanie najlepiej 2 stylizacji - pierwsza to białe gładkie koszulki, druga to czarne koszulki. Mogą  być również inne kolory ważne by były spójne, stonowane i bez wzorków. Mamusie poprosimy o delikatny makijaż i rozpuszczone włosy jeśli są długie i dobrze się czujecie w takiej fryzurze. Zdjęcia są wykonywane zwykle od pasa w górę, mimo wszystko prosimy tez o kolorystyczne dobranie np. spodni.

Prosimy aby nakarmić dziecko najlepiej tuz przed wyjazdem na sesje.

Co zabrać na sesję?

- pampersy na zmianę
- chusteczki nawilżające
- pielucha tetrowa
- kocyk
- smoczek
- przynajmniej dwie porcje mleka jeśli je z butelki
- ubranka na zmianę w razie gdyby dziecko pobrudziło swoje np. przy przewijaniu

Jak wygląda wybór zdjęć z sesji? 

Po zakończonej sesji wysyłam do Państwa link z hasłem gdzie znajdą Państwo najlepsze ujęcia z sesji i spośród nich wybieracie interesująca ilość Was zdjęć. Po dokładnej obróbce możecie pobrać je przez galerię internetową. Nie przekazuję nieobrobionych zdjęć. 

Kiedy następuje płatność za usługę?

Zapłata za usługę następuje w momencie, kiedy fotograf informuje klienta o tym, że jego zdjęcia są gotowe do odbioru. Po otrzymaniu potwierdzenia płatności fotograf wysyła zdjęcia w wersji cyfrowej przez galerię z hasłem, a odbitki pozostawia do odbioru osobistego lub wysyła paczkomatem ( w zależności od ustaleń z klientem)

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Najczęściej jest to czas ok 2-3 tygodni od wyboru przez klienta zdjęć do obróbki.